ciljne skupine

Projekt A-Clase se osredotoča na vključevanje različnih posameznikov in organizacij ter na koristi, ki jih prinaša s svojimi ciljnimi dejavnostmi in pobudami. Tukaj je pregled glavnih ciljnih skupin:

Starejši prostovoljci

Cilj projekta je aktivirati in vključiti starejše ter jim ponuditi priložnosti za osebni razvoj in socialno vključenost. S sodelovanjem v Dialoških Srečanjih (DS) in vodenjem razprav bodo starejši prostovoljci:

 

  • Razvijali mehke veščine: Izboljšali bodo komunikacijske in vodstvene sposobnosti ter sposobnosti reševanja problemov.
  • Izboljšali pismenost na področju IKT: Pridobili zaupanje v uporabo digitalnih orodij in platform za vodenje spletnih razprav.
  • Spodbujali medgeneracijsko sodelovanje: Delili znanje in izkušnje z mlajšimi generacijami ter tako krepili vezi v skupnosti.
  • Rezultati: Večja socialna vključenost, boljše duševno in telesno zdravje ter občutek smisla in izpolnitve zaradi prispevka skupnosti.

Brezposelni in manj izobraženi

Projekt se osredotoča na podporo brezposelnim odraslim in osebam z nižjo izobrazbo. S sodelovanjem v dialoških srečanjih s starejšimi prostovoljci bodo ti posamezniki:

 

  • Pridobili nove veščine: Razvili mehke veščine, kot so komunikacija, timsko delo in reševanje problemov.
  • Krepitev samozavesti: Izboljšali samozavest in motivacijo s pomočjo pomenljivih pogovorov in interakcij.
  • Povečali zaposljivost: Pridobili nove spretnosti in znanja, ki lahko pomagajo pri ponovnem vstopu na trg dela ali pri iskanju novih poklicnih poti.
  • Rezultati: večja zaposljivost, osebni razvoj in močnejše povezave s skupnostjo.

    Centri za izobraževanje odraslih, strokovnjaki in splošna javnost

    aProjekt je namenjen tudi centrom za izobraževanje odraslih, izobraževalcem in širši skupnosti za spodbujanje inovativnih učnih metod in socialne vključenosti. Z vključevanjem dialoških srečanj v izobraževanje odraslih je cilj projekta:

     

    • Vključiti inovativne metode poučevanja: razviti in izvajati nove pristope, ki spodbujajo socialno vključenost in sodelovanje skupnosti.
    • Izboljšati strokovne spretnosti: Izboljšati sposobnost izobraževalcev za delo s starejšimi in brezposelnimi odraslimi, olajšati medgeneracijsko sodelovanje ter razvijati mehke veščine in pismenost na področju IKT.
    • Povečati prepoznavnost: Poudariti vlogo centrov za izobraževanje odraslih kot ponudnikov učinkovitih in vključujočih izobraževalnih programov.
    • Rezultati: Izboljšanje kakovosti izobraževanja odraslih: izboljšane pedagoške prakse, več znanja in spretnosti pri delu z različnimi skupinami prebivalstva ter večja prepoznavnost v lokalni skupnosti.

    Motivacija in učinek

    Projekt A-Clase temelji na odpravljanju socialne izključenosti starejših in brezposelnih, spodbujanju medgeneracijskega sodelovanja in premoščanju generacijskega prepada. Cilj projekta je:

     

    • Spodbujati socialno vključenost: vključevati marginalizirane skupine v smiselne dejavnosti, zmanjševati socialno izolacijo in krepiti občutek za skupnost.
    • Izboljšati zaposljivost in spretnosti: Zagotoviti priložnosti za razvoj spretnosti in osebnostno rast ter tako povečati zaposljivost udeležencev.
    • Spodbujanje vseživljenjskega učenja: Spodbujaje nenehnega učenje in razvoja, kar koristi posameznikom in širši skupnosti.

    Projekt A-Clase želi z vključevanjem zgoraj naštetih ciljnih skupin ustvariti bolj povezano, vključujočo in opolnomočeno skupnost, ki spodbuja vseživljenjsko učenje in medgeneracijsko sodelovanje.

    RIC Novo mesto

    Topliška cesta 2
    8000 Novo mesto
    Slovenia

    T: +386 7 393 45 50

    M: +386 1 746 004

    e: belinda.lovrencic@ric-nm.si

    Saygın Eğitimciler ve Girişimciler Derneği

    Perpa Ticaret Merkezi Halil Rıfat Paşa Mah. Yüzer
    Havuz Sk. No:1/1
    1669 Şişli/İstanbul

    T:

    M:

    e:

    Dostopnost